#GirişimciyeTüyo

Tazeler


Etiketler


Eskiler


Senden çok şey bekliyoruz girişimci!

Hem de çok!

Bora YılmazBora Yılmaz

Herkesten önce ihtiyacı görmeni, bu ihtiyacı gidermek için harika bir ürün yapmanı ya da servis vermeni bekliyoruz. Üstelik bu ürünün büyüyen bir pazarda olmasını, sadece bugünün değil geleceğin işi olmasını istiyoruz. İşin çok hızla büyüsün, rakiplerine karşı ürününü öyle özel yap ki kolay kolay sana kimse yetişemesin istiyoruz. Trendleri sürekli takip et, kendini gidişata uydur istiyoruz. Bunu yaparken şirketin gelirine giderine hakim ol, tahsilatına, ödemene dikkat et, nakitsiz kalma istiyoruz. Çok iyi ekonomi bil istiyoruz, dolar ne olur, ne olmaz bil, parayı nasıl tutacağını iyi ayarla, makro göstergelere hakim ol, iyi pozisyon al istiyoruz. Kimse de senin gördüklerini kolay kolay göremediği için, görmeyenleri ikna et, böylece sadece rüyana inandırarak en önemli yetenekleri işe al, en uygun fiyata çalıştır, çok verim al istiyoruz. Azı karar çoğu zarar bir ekiple pazarın büyüklerine kafa tutmanı bekliyoruz. Önemli müşterileri bir çırpıda elde et, satış kanallarını kur, en doğru pazarlama yöntemleri ile en efektif sonuçları elde et istiyoruz. Şirketini her yerde soluksuz anlatmanı, her platforma taşımanı bekliyoruz. Sermaye ihtiyacın varsa yatırımcıdan ya da cebinden ya da bankadan çöz, işini sürekli kıl, maaşları zamanında öde istiyoruz. İyi ofislerde yaşamanı, çalışanlarına özel sağlık sigortası dahil türlü türlü imkanlar sunmanı bekliyoruz. Herkesten önce işe gelen, herkesten geç çıkan olmanı bekliyoruz. Yeri geldiğinde ofisi süpüren, bardaklar yığılınca oturup yıkayan olmanı istiyoruz. Kar yağdığında çalışanlarına izin vermeni, bayramda ekstra tatil vermeni, yılbaşı yemeğini ne olursa olsun yapıp çalışanları eğlendirmeni, yeni yılda zamlı maaş vermeni bekliyoruz. Yurtdışındaki benzerlerin bir çalışıp o parayı kazanırken, sen en az üç kat çalış ki dolar bazında aynısını kazan, hatta onları geç istiyoruz. Şirketin sürekli kar üretsin, ödemelerini tam ve zamanında yaparken, yıl sonunda kar payı dağıtasın istiyoruz. Arabanın en iyisini al, evin en iyisinde otur istiyoruz. Evine zaman ayır, çocuğunla da yeteri kadar oyna, ona iyi bir eğitim imkanı sun, bir hobi edin, sağlığına dikkat et istiyoruz. Tabii ki vergini kuruşu kuruşuna ödemeni, sürekli büyüyerek yeni istihdam yaratmanı, yarattığın teknolojiyi ihraç ederek bu ülkenin kaderini değiştirmeni bekliyoruz!

Tüm bunları yaparken de hem kendi moralini, hem de etrafındaki herkesin moralini yüksek tutmanı, iyi bir lider olmanı bekliyoruz…

Kısacası; çok şey istiyoruz! Gözlerinden alev, bir yerinden yıldırım çıkar istiyoruz güzel kardeşim!

Biz kim miyiz?

Kimler yok ki aramızda! Bu işe beraber çıktığın ortağın. Sana inanan yatırımcın. İlk gün sana inanıp arkandan geleniyle, sadece parasına bakanıyla ekmeğinin peşindeki tüm çalışanların. Bu işi yapmak için sana güvenip iş birliği yapan iş ortakların. Senin yaratacağın kaynakla yeni hizmetlere kavuşacak olan ülken. Seni okutmak için dişinden tırnağından arttırmış, her durumda gurur duyan, ama hep endişelenen anan, baban. Seni her koşulda destekleyen evdeki eşin, seni bir kahraman olarak gören çocuğun!

Kalabalığız biz ve senden çok şey bekliyoruz…

Çünkü biliyoruz: Sen yaparsın girişimci!

VC @ Revo Capital

Yorumlar 1
  • EMRAH DOĞAN
    Yollandı tarihinde

    EMRAH DOĞAN EMRAH DOĞAN

    Cevapla Yazar

    Sayfanızı yeni keşfettim ve bir çırpıda hepsini okudum ve tekrar tekrar okuyacağım.Yazı diliniz gerçekten harika emeğinize sağlık hepsi de aydınlatıcı yazılar umarım daha fazlası da gelir.