#GirişimciyeTüyo

Etiketler


Eskiler


Ben

Bora YılmazBora Yılmaz

İş hayatına atılalı yaklaşık 20 yıl oldu. Bunun yarısı Turkcell, Arçelik, Life gibi kurumsal firmalarda geçti. Diğer yarısı ise önce girişimcilik, sonrasında ise masanın öbür tarafında yatırımcılık ile.

Benim adıma dolu dolu (ve çok hızlı) geçti bu 20 yıl. Bu sürede çok şey birikti, başarılar, başarısızlıklar… İşin aslı hala da öğrenmeye devam ediyorum.

Ama, özellikle Revo’da geçirdiğim son 2 yılda, tanıştığım 600+ firmayı hızlıca değerlendirdiğimde gördüğüm bir şey var ki o da aslında temelde tüm girişimcilerin aynı sorunlarla boğuştuğu, aynı temel noktalarda bilgiye ihtiyaç duyduğu, başarı/başarısızlığa giden anayolun benzer olduğu.

Bu sebeple temel bazı şeyleri, doğru bir ortamda paylaşmam gerektiğini düşündüm ve bu blog o yüzden var. Belki söylediklerimin bir kısmı faydalı olup birilerinin zihninde ışık yakacak, diğer bir kısmı ise başka birileri için beş para etmez olacak. Bilmiyorum. Güzel tarafı da bu. Denemeden bilemezsin!

Malesef Türkiye’de hem genel olarak Türkçe içerik az, hem de bu konu özelinde sektör profesyoneli sayısı sınırlı. Böyle olunca özellikle yatırım tarafı uzak, soğuk, erişilmez, bilinmez, anlaşılmaz geliyor bir çok kişiye. Aslında değil. Gerçek yatırımcı tam tersine yatırım yapmak için, yeni fikirler duymak için can atıyor. Biraz bunlardan konuşalım, masanın öbür tarafının beklentilerini aktarayım istiyorum. Hatta sorularınla, yorumlarınla da çeşitlendirelim. Umarım olur…

Sevgiler

Bora

Son bir not: Burada yazdıklarım sadece beni bağlar, Revo dahil hiç bir yapının kurumsal görüşünü yansıtmaz.

VC @ Revo Capital

Yorumlar 1